Νέες θέσεις εργασίας

NIKI Μονοπρόσωπη ΕΠΕ: Προγραμματιστές (1909)
Περιγραφή:

Προγραμματιστές (1909)

Η ΝΙΚΙ ζητεί Προγραμματιστές Λογισμικού, κατόχους διδακτορικού ή μεταπτυχιακού διπλώματος. Οι θέσεις είναι διαθέσιμες στα Ιωάννινα.

Περιγραφή θέσης

Για έργο στον τομέα της αυτοκινητοβιομηχανίας, αναζητούμε Προγραμματιστές σε περιβάλλον προσομοίωσης που σχετίζεται με το όχημα.

Απαραίτητα Προσόντα:

Δυνατότητα χρήσης εργαλείων για Web development και ειδικότερα σε TypeScript/JavaScript σε περιβάλλον Node.js:

  • Γνώση των Web GUI frameworks όπως React/Angular
  • Βασική γνώση HTML και CSS
  • Εμπειρία στην εφαρμογή και τη χρήση διασυνδέσεων REST ή GraphQL interfaces
  • Εμπειρία στη χρήση των τεχνολογιών SOAP ή MQ τεχνολογίες
  • Εμπειρία ή καλή γνώση σε ένα από τα παρακάτω εργαλεία: Python, Pytest (for unit testing), Jenkins, testcafe, Apache Spark, JavaSE (1.7+)
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία σε Modelica/Dymola
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (C1/C2)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία Versioning Tools (VCS), όπως Git Mercurial), καθώς και Ανάπτυξη Λογισμικού σε μικρές ομάδες
  • Εμπειρία σε βάσεις δεδομένων SQL, όπως PostgreSQL/Oracle και/ή NoSQL databases όπως MongoDB
  • Καλή γνώση Γερμανικής γλώσσας
  • Ταλέντο στο σχεδιασμό φιλικών διασυνδέσεων προς το χρήστη
  • Επιθυμία για μάθηση

Αποστολή βιογραφικού σημειώματος και συνοδευτικής επιστολής στα αγγλικά στη διεύθυνση career@nikitec.gr

Κυρία Παρασκευή Ζάψα

MA, PhD cand. Philosophy of Sciences

Head of HR Department

ΕΙδικότητες που αφορά: - Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών
Τρόπος επιλογής:με συνέντευξη
Είδος απασχόλησης:Πλήρης απασχόληση
Πληροφορίες:

Περιοχή:Ιωάννινα
Ανακοίνωση:10/10/2019