Νέες θέσεις εργασίας

ΜΗΦΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΜΟΝ ΙΚΕ: Business Software Consultant [E.R.P.]
Περιγραφή:

Η ΜΗΦΟ ΑΕ δραστηριοποιείται δυναμικά στο χώρο της Πληροφορικής και Οργάνωσης των επιχειρήσεων πάνω από 35 χρόνια.

Με σκοπό την ενδυνάμωση του τμήματος “ERP Consultancy” προϊόντων SoftOne ζητά να προσλάβει:

ERP Consultant

Περιγραφή Θέσης Εργασίας – Κύριες Αρμοδιότητες

Πρόκειται για μία θέση εργασίας με κύρια καθήκοντα την υλοποίηση έργων μέσω επιχειρησιακών προϊόντων πληροφορικής ERP – CRM της SoftOne. Ο υποψήφιος θα συνεργάζεται με το τμήμα ERP Project Management της εταιρείας μας. Ενδεικτικά οι τομείς απασχόλησης είναι:

  • Υλοποίηση έργου μέσω SoftOne ERP
  • Εκπαίδευση τελικών χρηστών στο SoftOne ERP
  • Υποστήριξη χρηστών στο SoftOne ERP
  • Δημιουργία τεχνικών εγχειριδίων χρήσης για τους τελικούς χρήστες και τους managers

Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι . ή Α.Ε.Ι. τ.τ. σχολής Πληροφορικής, ή Θετικών Επιστημών ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Βασικές γνώσεις προγραμματισμού (SQL, scripting)
  • Άριστη γνώση Windows, MS-Office (επιθυμητή πιστοποίηση)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Γνώσεις Λογιστικής, Εμπορικής – Οικονομικής διαχείρισης εταιρειών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση (επιθυμητή σε ERP SoftOne)
  • Επιθυμητή γνώση εργαλείων Reporting & BI (S1 Reporting Tools, Crystal Reports, QlickView, Microsoft Power BI)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου ή δικύκλου

Ποαιρετικά

  • Πιστοποίηση SoftOne ERP Consultant

Δεξιότητες

  • Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σύμφωνα με προκαθορισμένα χρονοδιαγράμματα
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Προσαρμοστικότητα και ευχέρεια στην επικοινωνία

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα ευχάριστο περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα για όλα τα βιογραφικά.

ΕΙδικότητες που αφορά: - Αρχιτέκτονας Μηχανικός
- Χημικός Μηχανικός & Μηχανικός Περιβάλλοντος
- Μηχανικός Ορυκτών Πόρων
- Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών
- Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης
Τρόπος επιλογής:Με συνέντευξη
Είδος απασχόλησης:Πλήρης απασχόληση
Πληροφορίες:

Αποστολή βιογραφικών στο info@mifo.gr & MitsouS@mifo.gr

Τηλεφωνό εταιρείας: 214-40.40.570

Περιοχή:Οδυσσέα Ανδρούτσου 25 Γέρακας, Σταυρός Αγίας Παρασκευής
Ανακοίνωση:04/12/2019