Νέες θέσεις εργασίας

TGV Software S.A.: Web Developer
Περιγραφή:

Η Pulse Microsystems, με έδρα τον Καναδά, αποτελεί παγκόσμια ηγέτιδα σε ειδικές εφαρμογές τεχνολογίας λογισμικού.
Δραστηριοποιείται χρησιμοποιώντας τεχνολογίες αιχμής και παρέχοντας ευρεία γκάμα προϊόντων και υπηρεσιών σε σημαντικούς και διάσημους πελάτες σε όλο τον κόσμο.

Η software development ομάδα της στη Θεσσαλονίκη έχει συμβάλλει σημαντικά στην ανάπτυξη της Pulse και στα πλαίσια των αυξανόμενων αναγκών της αναζητά

Web Developer

Περιγραφή θέσης:

· Ανάπτυξη web-based προϊόντων που απευθύνονται σε desktop και mobile χρήστες
· Προγραμματισμός κυρίως με C#, ASP.NET MVC, JavaScript και HTML, αλλά και με διάφορες άλλες γλώσσες, βιβλιοθήκες και frameworks, ανάλογα με το project
· Συμμετοχή σε ομάδα που χρησιμοποιεί πρακτικές agile

Απαραίτητα προσόντα:

· Γνώση C#, JavaScript, και HTML

· Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε web development

· Πτυχίο Πληροφορικής ή ισοδύναμο

· Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

· Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Προσφέρονται:

· Πλήρης, μόνιμη απασχόληση

· Ελκυστικό πακέτο αποδοχών

· Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας

· Ενδιαφέροντα projects

· Απασχόληση σε τεχνολογίες αιχμής και υποστήριξη στην εκμάθησή τους

· Προοπτικές εξέλιξης

Σημειώσεις:

· Remote εργασία για όσο διαρκεί ο COVID19

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την Pulse παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: http://www.pulsemicro.com.

Υποβολή αιτήσεων στο e-mail: jobs@pulsemicro.com

Kωδικός θέσης: wd2021

ΕΙδικότητες που αφορά: - Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών
Τρόπος επιλογής:συνέντευξη
Είδος απασχόλησης:Πλήρης απασχόληση
Πληροφορίες:

tgv@pulsemicro.com

2310402390

Περιοχή:Θεσσαλονίκη
Ανακοίνωση:01/04/2021