Νέες θέσεις εργασίας

NIKI Μονοπρόσωπη ΕΠΕ: ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΟΙ ΜΗΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (1719) (Ph.D., M.Sc.)
Περιγραφή:

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (1719)

Η εταιρεία ΝΙΚΙ ΜΕΠΕ, με έδρα τα Ιωάννινα, δραστηριοποιείται από το 1994 με επιτυχία στην ανάπτυξη καινοτόμων υπηρεσιών και προϊόντων με στρατηγικούς πελάτες από την ευρωπαϊκή αυτοκινητοβιομηχανία και αεροδιαστημική. Η ΝΙΚΙ διαθέτει πολυετή πείρα στους τομείς της εφαρμοσμένης ψηφιακής μηχανικής και της πληροφορικής. Μέρος της δραστηριότητας της εταιρείας είναι η βιομηχανική έρευνα σε συνεργασία με ερευνητικά κέντρα και πανεπιστήμια. Στην εταιρεία εργάζονται μηχανολόγοι μηχανικοί, ηλεκτρολόγοι μηχανικοί, μηχανικοί λογισμικού, βιομηχανικοί σχεδιαστές, φυσικοί και επιστήμονες των ανθρωπιστικών σπουδών.

Η ΝΙΚΙ ζητά Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς/Μηχανικούς Λογισμικού, κατόχους διδακτορικού ή μεταπτυχιακού διπλώματος με εμπειρία σε ανάπτυξη web εφαρμογών και διεπαφών χρήστη. Οι θέσεις είναι διαθέσιμες στα Ιωάννινα και σε πόλεις της Γερμανίας.

Περιγραφή Θέσης:

Ανάπτυξη λογισμικού για σύνθετες λύσεις με Eclipse RCP και RAP με χρήση σύγχρονων μεθόδων και frameworks σε περιβάλλον Java.

Απαραίτητα Προσόντα:

Πολύ καλή γνώση Eclipse RCP, RAP, OSGi και Equinox

Πολύ καλή γνώση βάσεων δεδομένων

Εμπειρία στη μοντελοποίηση και OR mapping (π.χ. Spring)

Πολύ καλή γνώση αγγλικών ή γερμανικών

Επιθυμητά Προσόντα:

Εμπειρία στη χρήση revision control και issue tracking συστημάτων

Κατά τη διάρκεια του πρώτου εξαμήνου παρέχεται βασική εκπαίδευση.

ΕΙδικότητες που αφορά: - Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών
Τρόπος επιλογής:με συνέντευξη
Είδος απασχόλησης:Πλήρης απασχόληση
Πληροφορίες: Αποστολή βιογραφικού σημειώματος και συνοδευτικής επιστολής στα αγγλικά στη διεύθυνση career@nikitec.gr Κυρία Βιβή Ζάψα Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού, Μ.Α. Φιλοσοφία των Επιστημών
Περιοχή:Ιωάννινα και Γερμανία
Ανακοίνωση:19/09/2017