![](/fileadmin/_processed_/d/9/csm_2023-MeetTUCevent-Banner_dbd9bfee13.jpg)
![](/fileadmin/_processed_/1/e/csm_rollUp03_2023_02_250X500_9874aeba52.jpg)
Ε Ν Η Μ Ε Ρ Ω Τ Ι Κ Ε Σ Ε Κ Δ Η Λ Ω Σ Ε Ι Σ Γ Ι Α Μ Α Θ Η Τ Ε Σ Δ Ε Υ Τ Ε Ρ Ο Β Α Θ Μ Ι Α Σ Ε Κ Π Α Ι Δ Ε Υ Σ Η Σ
Το Γραφείο Διασύνδεσης διοργανώνει και συμμετέχει σε ενημερωτικές εκδήλωσεις για τους μαθητές Λυκείου και υποψηφίους φοιτητές και φοιτήτριες.
- Διοργάνωση Διαδικτυακής Εκδήλωσης «Γνωριμία με το Πολυτεχνείο Κρήτης» 2024 , Παρασκευή 12 Ιουλίου 2024 για τους υποψηφίους φοιτητές και φοιτήτριες, με σκοπό την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση τους, σε σχέση με τις προοπτικές σπουδών Μηχανικού, ενόψει της συμπλήρωσης του Μηχανογραφικού 2024. Δείτε την σχετική ανακοίνωση.
- Συμμετοχή στο "Skywalker Plus Festival" | Ηράκλειο|Σάββατο 18/5/2024. Η εκδήλωση απευθυνόταν και σε μαθητές Λυκείου που ήθελαν να γνωρίσουν τα Ανωτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Κρήτης.
- Διοργάνωση Virtual Ανοικτή Ώρα Γνωριμίας 2023, Πέμπτη 13 Ιουλίου 2023 για τους υποψηφίους φοιτητές και φοιτήτριες, με σκοπό την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση τους, σε σχέση με τις προοπτικές σπουδών Μηχανικού, ενόψει της συμπλήρωσης του Μηχανογραφικού 2023. Δείτε την σχετική ανακοίνωση.
- Συμμετοχή στο 1ο Φεστιβάλ Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού «ΡΩΤΩ, ΜΑΘΑΙΝΩ, ΕΠΙΛΕΓΩ» της Δ.Δ.Ε.ΧΑΝΙΩΝ 10, 11, 12 Μαρτίου 2023.